دپارتمان جراحی چشم

عمل جراحی پیوند قرنیه (کراتوپلاستی)

دپارتمان جراحی چشم

Keratoplasty Surgery

امتیاز: 4.5 از 5
4.5/5

پیوند قرنیه یا کراتوپلاستی

در پیوند قرنیه یا کراتوپلاستی (Keratoplasty) تمام یا بخشی از قرنیه آسیب دیده با بافتی سالم جایگزین می شود. قرنیه پیوندی از یک فرد فوت شده برداشته می شود که هیچگونه بیماری شناخته شده ای نداشته باشد.
عمل جراحی پیوند قرنیه (کراتوپلاستی) معمولاً به یکی از این دلایل انجام می شود: ایجاد دید بهتر در مواردی که کدورت قرنیه چشم باعث تاری دید شده، ترمیم سوراخ قرنیه برای حفاظت ساختمانهای داخل کره چشم، درمان درد چشم به دلیل بیماری یا تورم قرنیه، ریشه کن کردن عفونت قرنیه مقاوم به دارو درمان، ورم قرنیه چشم پس از عمل جراحی آب مروارید (کاتاراکت) ، قوز قرنیه و بیماریهای ارثی که باعث ایجاد کدورت یا ورم قرنیه می شوند. شانس رد پیوند قرنیه در مقایسه با سایر پیوندها اندک است و از این رو شانس موفقیت عمل پیوند قرنیه چشم یا کراتوپلاستی در اکثر مواقع بالاست.

عمل جراحی پیوند قرنیه (کراتوپلاستی) چیست و چگونه است؟

عمل جراحی پیوند قرنیه چشم یکی از انواع جراحی‌های چشم می‌باشد که طی آن قرنیه اهدایی جایگزین قرنیه آسیب دیده‌ی بیمار می‌شود. دو نوع اصلی برای این پیوند وجود دارد؛ اگر کل قرنیه چشم نیاز به جایگزینی داشته باشد، جراحی کراتوپلاستی نفوذی (PK) نامیده می‌شود. در صورتی که فقط بخشی از قرنیه چشم تحت عمل جراحی قرار گیرد، از کراتوپلاستی لایه‌ای استفاده می‌شود. بافت قرنیه‌ از بانک چشم از افراد فوت شده که قرنیه خود را اهدا کرده‌اند، تهیه می‌شود. در حقیقت، بیماری‌های مربوط به قرنیه چشم چهارمین دلیل اساسی برای از دست دادن کامل بینایی می‌باشد (بعد از آب مروارید، آب سیاه و دژنراسیون ماکولا). سالانه بیش از ده میلیون نفر در جهان دچار این مشکل می‌شوند. پیوند قرنیه یکی از متداول‌ترین و موفق‌ترین انواع پیوند در انسان است. با گسترش انواع پیوند لایه‌ای و مدرن، نتایج عمل جراحی پیوند قرنیه چشم (کراتوپلاستی) در سال‌های اخیر بهبود چشم‌گیری داشته است و همچنین رد پیوند و عوارض کاهش یافته است. مناسب‌ترین نوع عمل پیوند قرنیه را پزشک برای شما انتخاب خواهد نمود.

دکتر سیامک زارعی قنواتی-فوق تخصص پیوند قرنیه و کاتاراکت و عیوب انکساری-مرکز جراحی گهرسا
فوق تخصص پیوند قرنیه و کاتاراکت

دکتر سیامک زارعی قنواتی

دوره پیشرفته پیوند قرنیه از دانشگاه Indiana آمریکا / فوق تخصص قرنیه، آب مروارید و جراحی عیوب انکساری از آمریکا دانشیار گروه چشم، دانشگاه علوم پزشکی مشهد / فلوشیپ فوق تخصصی جراحي قرنیه،عیوب انکساری و کاتاراکت از دانشگاه UCLA آمریکا / فلوشیپ فوق تخصصی بیماري های هاي سطحي چشم و کراتوپروتز از دانشگاه Miami آمریکا / فلوشیپ فوق تخصصی سگمان قدامی از دانشگاه شهید بهشتی تهران / …

عمل پیوند قرنیه در ایران شهر مشهد توسط دکتر سیامک زارعی قنواتی در مرکز جراحی گهرسا

عمل جراحی پیوند قرنیه چشم در ایران توسط بهترین پزشکان

بخش بیماران بین الملل مرکز جراحی گهرسا خدمات اعمال جراحی را برای مراجعین فراهم می کند که از کشور خودشان به منظور کسب خدمات مذکور مسافرت کرده اند. تیم IPD تاریخچه پزشکی مراجعین را کسب می کند و پس از یک بازبینی کامل و انجام آزمایشات تشخیصی مرتبط خدمت مورد نیاز را تعیین می کند.
شما می توانید برای درخواست و پیگیری نیازهای درمانی خود و قیمت تخمینی درمان پیشنهادی از طریق راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید.

Free Consulation

قصد انجام عمل پیوند قرنیه چشم در مرکز جراحی گهرسا دارید؟

    GOHARSA-FORM-LOGO
    فرم درخواست پذیرش

    فرم خود ارزیابی جهت غربالگری مراجعین قبل از پذیرش در مرکز جراحی گهرسا

    برای تبدیل تاریخ به میلادی می توانید از این سایت استفاده کنید : ابزار تبدیل تاریخ