عمل جراحی زیبایی پلک و چشم یا بلفاروپلاستی

عمل جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

Blepharoplasty Surgery
امتیاز: 4.8 از 5
4.8/5
What is Blepharoplasty

عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی بلفاروپلاستی

چشم ها نه تنها نشان دهنده تقریبی سن و منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی افراد هستند که از منظر زیبایی شناسی مهم ترین بخش صورت محسوب می شوند؛ همین چشم ها و پلک ها زودتر از سایر اعضای بدن علائم پیری را نیز نشان می دهند. عمل جراحی پلاستیک پلک ها که بلفاروپلاستی نامیده می شود برای برداشتن پوست اضافی، برداشتن پف پلک ها و در مواردی اصلاح گودی آن ها طراحی شده و هدف اصلی آن حذف علائم پیری و جوان سازی چهره افراد است. عملی که بسیاری از مردم آن را با نام های متفاوتی چون جراحی زيبايی پلك چشم ، عمل زیبایی چشم ، جراحی افتادگی پلک چشم، جراحی پف پشت پلک، جراحی لیزری پلک، رفع پلک افتاده و… می شناسند.

?For whom is blepharoplasty suitable

چه کسانی کاندید جراحی زیبایی پلک هستند؟

مناسب ترین کاندیداهای عمل بلفاروپلاستی (عمل زیبایی پلک) افرادی هستند که شل و آویزان شدن پوست پلک ها یا پف زیر چشم ها باعث تغییرات ناخوشایندی در چهره آن ها شده است. البته باید انتظارات واقع بینانه و معقولی از عمل جراحی بلفاروپلاستی و نتایج آن داشته باشیم؛ در این مورد دیدن تصاویر قبل و بعد از جراحی بلفاروپلاستی سایر افراد و احیانا مشورت با کسانی که قبلا جراحی شده اند، می تواند کمک کننده باشد. باید توجه داشت که جراحی بلفاروپلاستی این موارد را بهبود نمی بخشد:
1. حلقه های سیاه اطراف چشم
2. چروک های اطراف پلک و بین دو ابرو و پیشانی (برای اصلاح این موارد تزریق بوتاکس روش مناسبی است.)
3. افتادگی ابرو (این مشکل را بنابرنظر جراح چشم پزشک می توان بطور همزمان با عمل جراحی بلفاروپلاستی یا بطور جداگانه درمان کرد.)

Upper eyelid cosmetic surgery

جراحی زیبایی پلک فوقانی

در جراحی زیبایی پلک فوقانی (که برخی آن را عمل زیبایی پلک فوقانی یا عمل جراحی افتادگی پلک می نامند) پوست اضافی، عضله و کیسه های چربی (که به صورت پف کردگی خصوصا در قسمت های داخلی تظاهر می کند)، بر اساس امکانات و انتخاب جراح توسط چاقوی جراحی، لیزر یا امواج رادیویی برداشته می شوند. به علاوه در صورتی که افتادگی پلک نیز وجود داشته باشد می توان آن را در حین عمل پلک فوقانی اصلاح کرد.

Lower eyelid cosmetic surgery

جراحی زیبایی پلک تحتانی

در اغلب موارد جراحی زیبایی پلک تحتانی (پلک پایینی) به منظور اصلاح پف زیر پلک ( پف پشت پلک ) انجام می شود. در برخی موارد دستیابی به هدف این جراحی تنها با برداشتن چربی های اضافی، در بعضی مواقع فقط با جا به جایی یا پخش چربی ها و گاهی هم با تلفیقی از هر دو روش حاصل می شود. جراحی پلک تحتانی در بیشتر موارد، با ایجاد برشی در پشت پلک تحتانی (در سمت ملتحمه) صورت می گیرد و در انتها هم نیازی به بخیه کردن نیست. در صورت وجود پوست اضافی و افتادگی پوست، جراح در زیر خط مژه ها برشی ایجاد کرده و از این طریق پوست و احیانا عضله اضافی را بر می دارد و محل برش را با بخیه های ظریف می دوزد. در جراحی پلک تحتانی نیز می توان از لیزر یا امواج رادیویی استفاده کرد. مزیت استفاده از لیزر و امواج رادیویی بستن هم زمان عروق خونریزی دهنده در هنگام برداشتن بافت است که احتمال خونریزی حین و پس از عمل و خطرات احتمالی آن را کاهش می دهد.

قبل و بعد از عمل زیبایی پلک تحتانی (پایینی)

مجموعه ای از بهترین جراحان زیبایی در ایران و شهر مشهد

The best cosmetic surgeons in Iran, Mashhad
مناسب ترین قیمت
بهترین قیمت
counter1
بهترین پزشکان
icon3
کمتر از یک روز
icon4
رضایت بیماران
counter3
مجوزهای رسمی
mail-icon
ویزای درمانی
counter2
مترجم همراه
service-icon9
مشاوره و پشتیبانی
Free Consulation

قصد انجام عمل جراحی زیبایی پلک در مرکز جراحی گهرسا دارید؟

    GOHARSA-FORM-LOGO
    فرم درخواست پذیرش

    فرم خود ارزیابی جهت غربالگری مراجعین قبل از پذیرش در مرکز جراحی گهرسا

    برای تبدیل تاریخ به میلادی می توانید از این سایت استفاده کنید : ابزار تبدیل تاریخ