جراحی چشم

عمل جراحی آب مروارید (کاتاراکت)

Cataract Surgery

امتیاز: 4.7 از 5
4.7/5

آب مروارید چشم چیست؟

آب مروارید (Cataract) نوعی بیماری چشم با دلایل مختلف است که با تار شدن عدسی چشم آغاز شده و با افزایش تیرگی و کدر شدن عدسی، بینایی چشم مختل می شود. تاری دید، افزایش دشواری دید در شب، حساسیت به نور، دیدن هاله در اطراف چراغ، تغییرات مکرر در نمره عینک یا لنز برخی از مهمترین علایم آب مروارید می باشند. این بیماری ممکن است در هر دو چشم، اما به طور نامساوی دیده شود، که باعث ایجاد اختلاف بینایی بین چشم ها می گردد. برای درمان جراحی این بیماری عدسی برداشته شده و لنز مصنوعی جایگزین آن میشود. عمل تحت بی حسی موضعی انجام شد و برش قرنیه نیاز به بخیه ندارد. لنز کاشته شده دائمی است و قابل حس کردن توسط بیمار نمی باشد. لنزهای پرمیوم امکان اصلاح آستیگماتیسم و ایجاد دید نزدیک را نیز دارند. با کاشت لنزهای مولتی فوکال فرد تا حدود زیادی از عینک بی نیاز خواهد شد.

عمل جراحی آب مروارید چشم

عمل جراحی آب مروارید (کاتاراکت) چیست؟

عمل جراحی آب مروارید یا کاتاراکت (Cataract) نوعی روش جراحی چشم می‌باشد که طی آن عدسی طبیعی برداشته شده و لنز مصنوعی جایگزین آن می‌شود. در حقیقت، این عمل برای درمان عدسی طبیعی چشم که دچار کدورت شده به کار می‌رود.
آب مروارید سبب تاری دید و افزایش تابش خیره کننده نور از چراغ می‌شود. اگر آب مروارید مانع انجام فعالیت‌های روزانه شما شود، پزشک معالج انجام این عمل را توصیه می‌کند. همچنین، هنگامی که آب مروارید روی روند درمانی بیماری‌های دیگر چشم (مانند دژنراسیون ماکولار یا رتینوپاتی دیابتی) شود، انجام این جراحی ضرورت پیدا می‌کند.
جراحی آب مروارید ممکن است در مواردی مانند بیماری آب سیاه یا دژنراسیون ماکولار به دلیل آسیب به چشم، هیچ گونه بهبودی در بینایی نداشته یا اندک باشد. در موارد اندکی، آب مروارید موجب آب سیاه می‌شود و باید سریعاً درمان گردد. و همچنین در مواردی نیاز به عمل جراحی پیوند قرنیه (کراتوپلاستی) شود.

دکتر سیامک زارعی قنواتی-فوق تخصص پیوند قرنیه و کاتاراکت و عیوب انکساری-مرکز جراحی گهرسا
فوق تخصص پیوند قرنیه و کاتاراکت

دکتر سیامک زارعی قنواتی

دوره پیشرفته پیوند قرنیه از دانشگاه Indiana آمریکا / فوق تخصص قرنیه، آب مروارید و جراحی عیوب انکساری از آمریکا دانشیار گروه چشم، دانشگاه علوم پزشکی مشهد / فلوشیپ فوق تخصصی جراحي قرنیه،عیوب انکساری و کاتاراکت از دانشگاه UCLA آمریکا / فلوشیپ فوق تخصصی بیماري های هاي سطحي چشم و کراتوپروتز از دانشگاه Miami آمریکا / فلوشیپ فوق تخصصی سگمان قدامی از دانشگاه شهید بهشتی تهران / …

قبل و بعد از عمل کاتاراکت

انجام عمل جراحی آب مروارید در ایران توسط بهترین جراحان

بخش بیماران بین الملل مرکز جراحی گهرسا خدمات اعمال جراحی را برای مراجعین فراهم می کند که از کشور خودشان به منظور کسب خدمات مذکور مسافرت کرده اند. تیم IPD تاریخچه پزشکی مراجعین را کسب می کند و پس از یک بازبینی کامل و انجام آزمایشات تشخیصی مرتبط خدمت مورد نیاز را تعیین می کند.
شما می توانید برای درخواست و پیگیری نیازهای درمانی خود و قیمت تخمینی درمان پیشنهادی از طریق راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید.

Free Consulation

قصد انجام عمل جراحی آب مروارید در مرکز جراحی گهرسا دارید؟

    GOHARSA-FORM-LOGO
    فرم درخواست پذیرش

    فرم خود ارزیابی جهت غربالگری مراجعین قبل از پذیرش در مرکز جراحی گهرسا

    برای تبدیل تاریخ به میلادی می توانید از این سایت استفاده کنید : ابزار تبدیل تاریخ